O KURZU

Kurz proběhne formou e-learningu. Jedná se o populární druh vzdělávacího procesu, využívající k tvorbě kurzů informační a komunikační technologie. Účastníci kurzu si tak mohou libovolně zvolit, kdy a kde se budou učivu věnovat. Tento typ výuky umožňuje mimo jiné snadnou a efektivní komunikaci mezi studenty a pedagogy a získávání zpětné vazby využitím diskusního fóra.

Kurz je rozdělen na 10 modulů, které jsou následně děleny podle žánrů či období. V úvodním modulu budou účastníci seznámeni s kurzem. Následně navazují moduly, věnující se autorům, kteří vstoupili na naší literární scénu v rozmezí let 1989 -1995, 1996 – 2000, 2001 – 2005 či 2006 – 2010. Další moduly budou zaměřeny na dětskou literaturu, fantasy a sci-fi a poesii. Závěrečný modul se bude týkat komiksové tvorby, detektivkám a možnému vývoj české literatury po roce 2012.

Součástí každého modulu bude video medailonek jednoho z autorů, tištěné či audio rozhovory s dalšími autory, fotografie autorů, životopisy, náhledy titulních stránek jejich knih, audio ukázky z jejich knih, doplňkové materiály (odkazy na další info o autorech) a krátký testík, kvíz atd. shrnující obsah modulu.

Každý týden bude spuštěn jeden modul, přičemž na vyplnění testu, kvízu, či splnění úkolu mají účastníci 14 dnů. Po uplynutí 14 dnů od spuštění závěrečného modulu obdrží úspěšní účastníci, kteří absolvovali celý kurz v řádném termínu, splnili včas požadované úkoly a správně vyplnili testy či kvízy, certifikát o absolvování e-Litky, který jim z důvodu zjednodušení procesu bude zaslán elektronickou poštou.

Zároveň jako určitý bonus obdrží nejúspěšnější a zároveň nejrychlejší řešitel testu za každý modul knihu českého autora spadající do žánru daného modulu.

Kurz bude umožňovat i vstup bez registrace – uživatel bude moci vstoupit jako host do jednotlivých modulů.

JAK SE PŘIHLÁSIT DO KURZU E-LITKA

Postup pro zájemce, kteří ještě nemají účet v Moodlu:

1. http://kurzy.knihovna.cz
2. Pravý horní roh - Nejste přihlášena (přihlásit se)
3. Přihlášení - pravá část obrazovky dole - kliknout na Začněte nyní vytvořením nového účtu!
4. Vyplnit a odeslat, přijde na emailovou adresu potvrzení o vytvoření účtu
5. Zaslat na elitka@knihovna.cz: jméno, příjmení a emailovou adresu pro přihlášení do E-litky
6. E-litka pošle potvrzení o registraci do kurzu


Kdo již má účet:

1. Zaslat na elitka@knihovna.cz: jméno, příjmení a emailovou adresu pro přihlášení do E-litky
2. E-litka pošle potvrzení o registraci do kurzu

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info